| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Am mai pus întrebarea dacă pot să îmi aduc cățeaua pe care o iubesc mult de la țară la oraș, ea a stat acolo 3 ani, mulți mi-au zis că îi fac rău, că o închid in bloc,dar am uitat să menționez că vreau sa o aduc iarna când oricum stă mai mult in casă la bunici și să văd așa dacă se obișnuiește (mama este in fiecare zi acasă și a spus că va avea ea grija să o scoată afară și să se joace cu ea, să o ducă la veterinar, deparazitat, dar tot odată când vin de la școală și eu.Ce ziceți?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci spam. Uite aici ce este interzis pe TPU: https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Violleta2022 a răspuns:

Decui tu vrei sa iei cainele ca sa-i dai mai mult de lucru mamaie tale, care oricum spala, calca, gateste, face cumaparturi, face curat, face totul in casa...acum trebuie sa mai iasa si cu cinele de 3 ori ep zi afara, s-a-l hraneasca, spele si sa se joace cu el.
Mama, ce copil destept esti!
dar tu ce obligatie ai?
Doar sa manaci, dormi si sa mergi la scoala?

Lasa cainele la tara, daca esti putoare si nu vrei sa-ti ia responsabilitatea intergarla aa cainelui, sa te scoli la 5 dimineata, sa iesi cu cainele afara, sa-l gharnesti apoi, si sa te joci cu el.
Totul pana la 7 dimineata cand pleci la scoala.
Cand vii la ora 1 de la scoala, iesi afara cu cainele sa-si faca nevoiele apoi te joci cu el, apoi il bagi in casa la ora 2 si tu mananci pranzul.
te apuci de teme de la 2.30 pana la 7 seara cand iesi din noua cu cainele afara, pentru 1-2 ore sa-si faca nevoiele, sa te joci cu el si il aduci in casa.
Dupa care continui cu temele pana la 10 seara cand te culci.
Esti capabila sa faci asta ZI de ZI, pe urmatorii 10 ani?