| Anonim124635 a întrebat:

Am o catelusa cane corso de 11 luni si o țin legata in lanț din cauza ca strica ghivecele cu flori din curte. Stie cineva niste metode pentru a o face sa nu le mai distrugă? Ințeleg că este în creștere și are nevoie sa roadă pentru ca o rod dinții dar nici chiar asa, am ajuns sa schimb la fiecare saptamana florile roase (Va rog doar raspunsuri serioase).

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Improvizează-i un padoc (un spațiu limitat) in curtea ta fiindcă nu-i mare lucru, mai ales că e mic. Și n-ar mai fi nevoie să-l ții in lanț. Sau, așezați ghivecele intr-un loc in care el nu poate ajunge
Poți cumpăra si jucării speciale pentru căței (din cauciuc, latex), care le dă o ocupație și-i înveselesc.

| Anonim124635 explică (pentru floresdemayo):

Ve multumesc mult o sa mut florile pentru a nu mai ajunge la ele deoarece nu vreau sa o tin doar legata

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o țin legata in lanț di cauza ca strica ghivecele cu flori"

ori o dezlegi să vezi ce altceva roade (sau poate nu mai roade) ori muți florile, ori scurtezi lanțul

| sierra1 a răspuns:

Nu mă mir că ești "avertizat"