| YLLL a întrebat:

Am primit de la ceva rude o pisicuta mica. dar nu prea ma descurc cu ealaughing. Adica cum as putea sa o obisnuiesc sa-si faca treburile in nisip? Daca de exemplu mergem de acasa(ceea ce mi. e frica sa fac deoarece dupa ce as venii acasa nu as gasio) sa inchid usa de la camera respectiva? Sau de multe ori sta doar sub pat si se joaca si nu stiu cum sa o scotlaughing. Iar noaptea iarasi mi-e cam frica. Ceva sfaturi?:*

1 răspuns:
| Albita361_6365 a răspuns:

Cand vezi ca sta in fata usi inseamna pipi sau caca deci duo la nisip si incearca sa o ti in brate si sa ii arati locurile (asa fac eu si nu mi-au disparut pisoi) tine-o in casa noaptea si mangaio ca so calmezi apoi leaga un ghem de ata de o masa un scaun etc a si cu pat ia mancarea pe care o dai pisici sipunu sos sum forma unei harti si daca nu atrageo su pis pis sau cu o jucarie sau daca nu marge dupa ce iese blochezi intrarile ori ia-ti alt pat mult succes si crede-ma am avut 23 de pisoi acu am mai putin ca dam la rude am ramas cu trei pisoi si 2 caini pa pa