| oanna14 a întrebat:

Catelul meu a fost muscat de lpiciorstraight face. Am dat cu oxi si l'am bandajat. Se poate vindeca asa? Ce trebuie sa ii mai fac? Ce poate pati? Help!

3 răspunsuri:
| VivianaAndreea a răspuns:

Pai Oana va trebui sa pui putin lichid oxi si putin spirt intr-o cescuta le amesteci si pui pe vata.pui vata aceea imbibata in lichidul obtinut si il pansezi. in 2-3 zile va trece

| YoAdina a răspuns:

Buna
Ar cam trebui sa te duci cu el cat mai repede la un veterinar deoacrece se poate infecta si nu nmai poate merge...dul la veterinatr cat mai repede cu atat mai bine o sa-i faca niste injectii o sa'i puna o solutie dezifectanta si o sa'l bandajeze...

| Lalikkk a răspuns:

Daca rana nu este mare se poate vindeca de la sine daca este mare se poate infecta si sa dea complicatii in cazul asta ar fi bine sa il duci la un medic veterinar