| Dormeo a întrebat:

Ce animal are mai mult haz, un papagal sau o pisica? Ce face papagalul si ce face pisica ca animal de companie?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca amuzament papagalul, a te învață cu femeile, pisicile

| danielteodor0 a răspuns (pentru RAY):

Cum te invata o pisica cu femeile?

| Frank51 a răspuns:

Pisica

| J0B0MAT a răspuns:

Papagalul.

| Lukasssz a răspuns:

Papagalul.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Depinde ce preferințe ai tu. Eu am un papagal, Micul Alexandru. E un b0u laughing nu am reușit sa îl fac sa vina pe mine, decât dacă am ceva de mâncare în mana, vine sa fure și el fiindcă este foarte pofticios. Sau dacă bag clipuri cu alte animalule vine fiindcă este curios. Imita anumite sunete dar și cuvinte : da pupic, dă-mi sa pup, cucu, pako, bau, îmi spune pe nume, îmi striga fratele etc. Dacă ma pun în pat sa ma odihnesc, nu canta absolut deloc, nu face zgomot, în privința asta este foarte foarte cuminte în schimb îmi cam roade cablurile din casa și florile mamei laughing. Despre pisică, nu știu ce sa îți spun, personal nu am avut dar și ele sunt drăguțe, iubitoare. Dar dacă ar fi sa pot alege orice animal îmi doresc, mi-aș lua un cățeluș. Am avut un ciobănesc german (din păcate a murit în urma cu câțiva ani) dar a fost un câine exemplar. Altul nu îl poate înlocui. As opta pentru un golden retriver.

| Genevaaa a răspuns:

Depinde ce papagal, eu as zice papagal ca am vazut si care se urca pe mana sau se cuibaresc langa tine dar depinde cum il cresti, unii nu ajung asa niciodata.

| minime3 a răspuns:

Pisica eu zic ca iti aduce mult mai multa energie pozitiva in casa, ajuta la disiparea energiilor negative, toarce cand vrea sa-ti demonstreze ca te iubeste, daca esti la tara, prinde soricei din magazie...in concluzie, ofera multa dragoste si e de folos intr-un camin! Sper ca te-am convins

| membrucac a răspuns:

Pisica miauna si papagalul te imita.

| danielteodor0 a răspuns:

Pisica pentru ca toarce iar torsul de pisica te relaxeaza si te ajuta sa dormi noaptea daca dormi cu ea.

| cristinahincu00 a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine o pisica pisica maninca orice maninci si tu prinde soricei se cere afara nu trebuie sa faci curat din urma ei iti da energie pozitiva iar papagalul face galagie trebuie mereu sa cureti dupa el sa ii cumperi mincare speciala colivie si toate cele