| pisicuta2001r a întrebat:

Daca tin o pisica in casa poate sa turbe?

13 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Eu nu cred ca o sa,, turbe " laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu să turbe, sa turbeze, si nu, nu poate, daca e tinuta in casa pisicilor le place in casă la caldură iarna la sobă sau sub plapumă, si vara afara pe ciment sau gresia din balcon, depinde ce ai.

| Crucified a răspuns:

Cică "să turbe" laughing)

| Naяutσ a răspuns:

Daca o musti s-ar putea.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Nu..Ma rog nu trebuie sa o tii numai su numai in casa ca saraca pisica. Mai scoate din cand in cand ( o data pe saptamana) afara, in scara blocului. Acum la moda, s-a inventat lesa de pisici. Ai grija de ea sa nu turbeze! Baftawinking

| pisicuta2001r explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Pai sambata si duminica merg cu ea afara doar cand ploua nu

| razvilol a răspuns:

Cum dracu sa turbe laughing) O ia ametu laughing NU are cum sa turbe pana mea cum poti pune intrebarea asta? La petshop stau cate 2 -3 luni intr-un acvariu de 1 m pe 1m si nu le ia nici dracu si nu turba... BAfta cu pisica. Vezi daca o gasesti pe spate c spume la gura si tremura inseamna ca a turbat laughing)))

| TazHD a răspuns:

Daca o ti numai in casa s-ar putea sa fie putin mai rea adica sa zgarie mobila perdele etc., dar daca o lasi si pe afara nu o sa turbe ca si fratele meu are 8 pisici si le tine in casa si nu au nimic dar le lasa si afara...Succes!

| pisicuta2001r explică (pentru TazHD):

In Weekend o duc afara tot timpul doar cand ploua nu

| Alex10Roxy a răspuns:

Nu

| pisicuta2001r explică:

Sambata si duminica o scot tot timpul afara doar daca ploua tare atunci nu

| Marius2o1o a răspuns:

Nu o sa turbe pisica daca o ti in casa, dar sunt unele pisici care nu suporta sa stea in casa si orbesc, am patit eu o data cu o pisicuta a orbit si m-am dus cu ea la veterinar si mi-a spus ca a orbit din caza ca este tinuta afara, mi-a recomandat sa o scot a fara ca o sa isi revina. Si asa sa si intamplat dupa cateva zile si-a revenit "afara". Dar sa turbe nu.

| pisicuta2001r explică (pentru Marius2o1o):

Sambata si duminica o duc tot timpul acasa doar cand ploua nu