| ingridush a întrebat:

FUNDA! Salut tuturor! Am un papagal Micul Alexander verde, il am de vreo 6 luni, dar e foarte speriat de mine si ma musca rau.Nu inteleg de ce. Am cautat pe site-uri de animale si acolo scria ca ar trebui sa-l mangai pe cap in timp ce-l tin intr-un prosop.Am incercat si asta, dar acum e si mai agresiv ca inainte. Daca imi puteti da vreun sfat despre ce as mai putea sa-i fac, va rog sa ma ajutati.INCA CEVA! e mai linistit daca il mai eliberez din cusca si il las sa zboare. Merci mult si dau si FUNDA!

2 răspunsuri:
| boNNeR a răspuns:

1 ii dai de mancare din mana cat timp e in cusca duba ce se invata puti cu chestia asta ii dai drumu sa sboare in casa su undde il to si dupa il chemi la tine si ii dai din nou din palma sa manance si incerci sal magai daca ii e frica lasa-l nuul mai frta incerci altadata

| ingridush explică (pentru boNNeR):

Problema e ca in timp ce este in cusca nu pot sa bag mana ca ma musca.