| Kiduuxz a întrebat:

Hei!
am o pisica in varsta de 7 ani, care recent a avut o mica infectie urinala. a urmat tratament cu injectii si isi revenise putin. incepuse sa nu mai manance, apoi si-a revenit. dupa 3 zile in care s-a simtit bine, a refuzat din nou sa manance.
de cand e mica o hranesc cu kitty cat (umeda) si royale canin (uscata). pe langa astea, e foarte pofticioasa si ii mai dadeam din mancarea mea, carnita.
nu vrea sa mai manance mancare de pisici, e apatica toata ziua, insa daca ii dau carnita de la mine, mananca fara nicio ezitare. la mancarea ei nu vrea sa se mai uite.
ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Comunity a răspuns:

Crede.ma ca am si eu trei pisici acasa si stiu cum e. Nu stiu ce as mai putea sa iti recomand decat sa incerci parerile mai multor medici veterinari, poate o radiografie la rinichi sa nu aiba pietre. Tot ce e posibil, dar lipsa de mancare sigur indica o problema. Ii doresc tot binele animalutului tau si sa se faca bine cat mai repede.
P.s Chiar daca lumea o sa zica ca nu stie sau ca nu au explicatii tu cauta explicatii mai multe.

5 răspunsuri:
| Comunity a răspuns:

In primul si primul rand trebuie sa mergi la veterinar. Orice schimbare in comportamentul oricarui animal este un semnal ca ceva nu este in regula:lipsa poftei de mancare, lipsa de energie, etc. Ai zis ca a avut infectie urinara deci trebuie sa mergi la veterinar sa nu fie aceeasi problema. Si o recomandare din partea mea, incearca granulele pentru pisici Royal: royal sensibil, eliminare gheme de par si urinary. Eu astea le folosesc pentru pisicile mele. O zi frumoasa.

| Kiduuxz explică (pentru Comunity):

I-am luat toate sortimentele de la Royal, dar nu vrea sa le manance.
nu stiu ce sa ii mai iau.
veterinarul zice ca nu isi explica ce ar putea sa aiba.

| Kiduuxz explică (pentru Comunity):

Multumesc tare mult!

| Kiduuxz explică (pentru Comunity):

Mi-a vomat toata noaptea
am fost de dimineata cu ea la veterinar, m-a trimis la Ploiesti pentru ca aici in oras nu avem ecografie
i-a facut acolo ecografie, a zis ca e o masa foarte mare de nu stie ce, a anesteziat-o si a deschis-o. era plina e puroi, avea organele necrozate, peritonita, septicemie.
nu inteleg cum s-au dezvoltat toatr asa rapid.
a trebuit sa o eutanasiem. pentru ca s-a chinuit destul si oricum nu mai puteam face nimic.
va multumesc pentru suport!

| Comunity a răspuns (pentru Kiduuxz):

Salutari. Imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat. Decesul oricarui animalut drag noua este o tragedie. Sper ca sunteti mai bine acum. Va doresc o saptamana buna.

| Comunity a răspuns (pentru Kiduuxz):

Crede.ma ca am si eu trei pisici acasa si stiu cum e. Nu stiu ce as mai putea sa iti recomand decat sa incerci parerile mai multor medici veterinari, poate o radiografie la rinichi sa nu aiba pietre. Tot ce e posibil, dar lipsa de mancare sigur indica o problema. Ii doresc tot binele animalutului tau si sa se faca bine cat mai repede.
P.s Chiar daca lumea o sa zica ca nu stie sau ca nu au explicatii tu cauta explicatii mai multe.