| PixieDust3 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata. Perusul meu are ca o mica rana sub ochisor si o nara umflata.Mananca regulat dar este destul de abatut.Cred ca simte ca ceva este in neregula deoarece se scarpina de barile custii acolo unde are ranile.Este baietel si il am din 2011 in decembrie.Tin foarte mult la el si as vrea, daca stiti ce are si daca i-as putea face ceva va rog ajutati-ma! Ofer funda!

7 răspunsuri:
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna! Dai morcovi, dai frunze de salata, patrunjel... poate isi va reveni. Daca nu, du-te la magazinul acela si sa ceri un praf antibiotic nu stiu sigur cum se numea (era intr-o sticluta).In orice caz era pentru pasari mici.Si eu am folosit la papagalii mei si si-au revenit.Dar nu evita sa ii dai legume! Fac foarte bine pentru papagali, au multe vitamine pentru acestia cat si pentru noi! Sper ca te-am ajutat! happyFunda?

| piciucl a răspuns:

Du-te la un veterinar. Sper sa se vindece.Am si eu un papagal si mi-e foarte drag.Bafta!

| PixieDust3 explică (pentru piciucl):

Piciucl, in orasul unde stau eu, nu avem veterinar. in orice caz avem doar un magazin UNICAN pentru animale.Dar banuiesc ca vanzatorul nu se pricepe in domeniu.Am vorbit si cu parintii mei si nici ei nu stiu de un veterinar sau ce poate avea micul meu ingeras. sad Iti multumesc oricum pentru raspunsul dat.

| piciucl a răspuns:

Poate i s-a infundat ceva acolo, ca nasul are legatura cu ochii( alea lacimare).

| piciucl a răspuns:

S-a facut bine? sad

| PixieDust3 explică (pentru piciucl):

Da. este mai bine acum. Am incercat sa-i dau legume si fructe dar. mananca doar mar. este bine si asa. Va multumesc pentru sfaturi!

| PixieDust3 explică:

Apropo el are 1 anisor si cateva luni