| Opsitar_Cornel_1998 a întrebat:

Iepuroaica mea trebuie sa fete astazi.Tot azi si-a pus paiele in cuib..si acum sta in afara cuibului intinsa pe o parte..cand merg la ea se ridica
Oare este vreo problema cu ea sau doar se odihneste? Este la prima fatare!

Răspuns Câştigător
| Jager a răspuns:

Media e de 30-35 de zile. Acum depinde. totusi e prima ei gestatie presupun. poate dura mai mult cu cateva zile.

7 răspunsuri:
| Jager a răspuns:

Nu are nici o problema. Ca te duci tu la ea si se ridica poate se sperie, iar daca sta intinsa inseamna ca se odihneste. Dupa ce fata las-o in pace ca e foarte stresata. Nu-i umbla la pui pana acestia nu ies din acel puf singuri.

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Jager):

Nu am umblat nici o data la pui la nici o iepuroaica... tatal meu e inginer zootehnist...dar la iepuri nu prea le are laughing el a spus ca si-a pus paiele si acum asteapta momentul happy

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Jager):

Inca nu a fatat are 31 de zile. Oare cand va fata?

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Jager):

A fatat azi-dimineata, totul e bine..si s-a smuls mult, ceea ce inseamna ca e buna mama.Acum se vede cum se misca puful!

| Jager a răspuns (pentru Opsitar_Cornel_1998):

Ma bucurwinking

| Opsitar_Cornel_1998 explică (pentru Jager):

Dar sper sa ii alapteze, dar eu cred ca daca s-a smuls ii si hraneste, numai ca noaptea!

| Jager a răspuns (pentru Opsitar_Cornel_1998):

Media e de 30-35 de zile. Acum depinde. totusi e prima ei gestatie presupun. poate dura mai mult cu cateva zile.

| Catwomen123456 a răspuns:

Nu are nicio problema, doar se odihneste.Dar dupa ce fata nu trebuie sa pui mana pe puisori pana nu le dau ochii.