| XxBlueRosexX a întrebat:

Neata de cateva zile am un catel si trebuie sa ii fac primul vaccin...al 2-lea cel pentru Corona Virus dupa cat timp se face sau care e al 2-lea vaccin pentru ca nu prea ma pricep la astea?

Răspuns Câştigător
| UnOhm a răspuns:

Primul vaccin se face la 6 saptamani, al doilea la 9 saptamani, i-ar al treilea, si in acelasi timp ultimul, la 12 saptamani. Dupa ultimul, ( ANTIRABICUL ), se face in fiecare an un antirabic. Pana l-a al treilea vaccin nu are voie sa intre in contact cu alti caini. De preferinta nu il scoate la plimbare plimbare, prin oras intrucat poate lua microbi de la alti caini si el inca nu are anticorpii formati. Cel putin asa mi-a zis veterinarul cainelui meu, cand era mic. Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Se fac 3 vaccinari la interval de 3 saptamani intre ele.Inainte cu 10 zile de fiecare, deparazitare interna.

| biwltyad a răspuns:

Iti va zice veterinarul la cabinet. Dar probabil la interval de 3 saptamani la caini, la pisici de 2winking

| UnDezaxat a răspuns:

Da un telefon la veterinar. Da' mai incolo, nu cred ca s-ar da cu cu.u' de pamant de bucurie daca l-ai suna acum.