| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de inot si azi am avut prima mea lectie. Inainte sa intru in apa nu imi era frica dar eu avand 1.50 inaltime si apa 2 m adancime m-am dus la fund de fro 2-3 ori si m-am panicat cu greu am ajuns la o coarda sa ma prind sa stau deasupra ( antrenoarea nu m-a vazut), iar maine o sa ma duc la a2a lectie si imi este frica de apa acum dupa aceste intamplari. ajutati-ma cu niste sfaturi...sa scap de aceasta frica de apa

6 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sigură că bazinul are pe margini nişte bare de care te poţi prinde atunci când simţi că te scufunzi.Ar fi bine să schimbi antrenoarea.De asemenea, mai sunt nişte plăci de înot gonflabile, pe care le poţi folosi pentru a putea rămâne la suprafaţă.Ai grijă!

| Radu_7899 a răspuns:

De ce sa-ti fie frica, daca vezi ca te duci la fund, iar apa are doar 2m, lasi sa ajungi la fund iar dupa te ridici din picoare!
Nu trebuie sa-ti fie frica de apa, si mie imi era frica inainte sa invat sa inothappy!

| Tudose_Ionutz_1996 a răspuns (pentru Radu_7899):

Pai problema este ca intru repede in panica si inghit apa!sad

| Litovoi a răspuns:

Spune-i antrenoarei ce ai patit si poate te va ajuta si va fi mai atenta cu tine.

| Alexx0201 a răspuns:

Nu ai nevoie de inot eu am invatat sa inot acum o saptamana am fost la piscina si am inotat pe langa margine de la 1.50 la 2 metri si cand simteam ca oboseam ma tineam de bara nu ar trebuie sa iti fie frica si tine un om langa tine cand inoti