| Casillas01 a întrebat:

big grin

Deja de vreun an joc fotbal asa... adica mai mult ca alta data. Si anume sunt portar. Ca portar sint asa-s-asa. Ca fiecare incepator desigur imi e greu sa plonjez, am facut-o odata si m-am lovit grav sad de atunci imi greu sa mai incerc. Poate cineva sa-mi dea un sfat cum e cu plonjatu' : cum trebuie sa sar, cum trebuie sa aterizez. big grin

Alta probloema este cu situatia bine cunoscuta de 1 la 1, uneori ma descurc da cateodata... poate cineva sa-mi dea niste sfaturi sau ceva tactici.

Mersi big grin

PS : Cel mai bun raspus cu cel mai bun sfat primeste fundita. big grin big grin :*

Răspuns Câştigător
| 3diT a răspuns:

Pai eu sunt portar la mine la scoala, ma duc la concursuri cu Scoala si etc...
In primul rand : nu trebuie sa iti fie frica
2: Cand sari trebuie sa te ampingi cu picioarele tare in pamant
3: Cand aterizezi trebuie sa te rezemi intr-o mana
PStonguelzzzzzzzz fundita.

4 răspunsuri:
| Niculescu007 a răspuns:

Daca scapa adversarul 1 vs 1 cu tine, apara-ti coltul scurt cat de mult poti si vezi cam unde ar putea sa traga. Daca ai reflexe bune, poate reusesti sa-l blochezi happy

| kozmyn7 a răspuns:

In legatura cu problema ta de 1 la 1, si eu joc fotbal sunt mijlocas dreapta sau stanga... daca adversarul tau scapa singur cu tine si este aproape de careul de 16 metri cand intra in careu nu sta in poarta petru ca el ori te poate dribla ori iti da pe un colt si nu ai ce sa faci, daca iesi incearca sa faci un fel de alunecare dar sa nu il faultezi sa te aplesi si sa ii iei mingea de la picioare sau sa te arunci spre minge si sa o prinzi cu partea abdominala, eu asa stiu ca se face, sper sa intelegi.BAFTA la meciuri big grin

| Casillas01 explică:

Mersi dar cun ramane cu 1 la 1... big grin

| 3diT a răspuns (pentru Casillas01):

Si uitate pe minge si la picioare nu la ochi