| Radu7Costi a întrebat:

Cum pot sa fiu un portar mai bun?
Am 10 ani si nu prea stiu cum sa plonjez iar apoi cum sa "aterizez" pe pamantwinking.
Si vrea un sfat si pentru mingile tari catre poarta. Cand vad ca le trimite cineva mai mult ma feresc. big grin
Funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Exersează, roagă un prieten să te ajute și să șuteze la poartă ca să aperi, mai de aproape, mai de departe, mai tare, mai încet, etc.
Și nu te mai ferii pentru numele lui D-zeu că nu te omoară o minge, chiar dacă-ți nimerește moaca, faci buba dar trece, te obișnuiești cu timpul.
Nu contează acum să plonjezi, ci mai mult să aperi. Plonjatul lasă-l pentru colțurile lungi sau vincluri, când simți că nu te poți întinde destul de mult să iei mingea, în rest nu contează.
Apropo, bună treabă că ești portar, crești mai mult, e mai bine, crede-mă.