| Ionguradebronz a întrebat:

Salutare tuturor, in urma cu aproximativ 2 saptamani m-am apucat de construit o cusca pentru iepuri, dar nu am reusit sa o termin pana acum cateva zile, ideea e ca una din iepuroaicele mele a fatat intr-o cusca veche (acum 7 zile), in cusca respectiva se mai strecoara frigul! Intrebarea mea este urmatoarea, pot muta iepuroaica cu puisorii in cealalta cusca?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da. Daca este protejata contra frigului.

| Ionguradebronz explică (pentru darrio2007):

Multumesc frumos, i-am mutat in noua cusca si intr-adevar nu au nici o problema, iepuroaica ii ingrijesete in continuare chiar daca e la prima fatare si are 11 iepurasi

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionguradebronz):

Ma bucur.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da