Întrebare recomandată | VladVladutz23 a întrebat:

Acum vreo 3 luni mi-am deschis cont la BRD, trebuindu-mi un extras de cont pentru facultate. Angajata de acolo mi-a spus sa vin sa ridic cardul dupa o saptamana sau pana in cel mult 2 luni. Eu, fiind plecat, nu am reusit sa il iau. Pot exista consecinte din cauza acestui fapt, gen anularea cardului, penalitati etc?

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

Nu exista nici un fel de penalitati pentru ca nu ti-ai ridicat cardul bancar. Dar daca nu sunt efectuate tranzactii, in general 12 luni consecutive, si nu ai bani in cont, iti vor inchide contul.