| Nelutsa a întrebat:

AJUTOR! Am boxele incorporate in PC exact ca un laptop...tocmai mi-am reinstalat windowsul din XP in 7 toate bune si frumoase sunetul merge dar doar in casti adica am driver daca se aude in casti, Serviciul audio merge totul bine dar daca scot firul de la casti nu mai recunnoaste niciun fel de sunet...adica boxele sunt puse degeaba!
P.S Inainte pe Windows XP mergeau dar aveam ceva in bara numit SoundMax care pe windows 7 nu merge si as dori o alta metoda..prin Bios ceva hellppp!

4 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Ciudata problema, incerc sa te ajut oricum nu am altceva mai bun de facut.
Soundmax?
http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS002475
http://drivers.softpedia.com/......ws-8.shtml
Spune-mi ce placa audio ai daca nu reusesti cu astea doua o sa caut ceva special pentru placa ta audio.

| FlorinFindus a răspuns:

Te pot ajuta cauta driveru pe net dar pentru windows 7winking

| DjAbstraktw a răspuns:

Exista 2 variante.
1) La windows vechi aveai driverele audio curate sila instalarea windows 7 nai instalet bine driverele sau au fost virusate.
2)Ti-ai bulit castile.happy