| Burzea a întrebat:

Am 14 ani si 10 luni si nu am facut buletinul. Are ceva? este vreo problema grava?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt doua probleme: nu o sa ai actul de identitate, cand o sa ai nevoie de el pentru a face ceva si o sa fii amendat pentru ca nu te-ai prezentat la timp, trebuia sa-l faci in cel mult 15 zile de la implinirea varstei de 14 ani. Du-te repede si fa-l, nu se stie cand o sa ai nevoie de el. Numai bine!

| GeoXD a răspuns:

Nu e deloc grav, eu am 14 ani si 5 luni si mi-am facut buletinul acum o saptamana, desi nu ar trebui sa mai astepti mult xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Dar daca patesti ceva nu ai act de identitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, am vazut care isi faceau si 17
nu are absolut nimica

| Insanity a răspuns:

Nu e o problema gravastraight face Dar dupa un an de zile de cand ai facut 14 ani, primesti acasa o amenda, nu stiu cat este exact, si nu se stie sigur daca o primesti, adica asa e legea, dar nu vine la toata lumea acea amendathinking Mai bine du'te si fa'l, te avantajeaza in anumite privinte si nu o sa ai de ce sa iti faci griji ca nu ai buletinhappy

| caramell a răspuns:

Nu este nici o problema grava...io mi l-am facut la 14 si 8 luni si nu s-a intamplat nimic.insa ar fi bine sa tzil favci cat mai repede...