| Alexandra_Alex_1999_JDLJ a întrebat:

Am 19 ani, și am învățat în Italia pana la clasa a 10 dar aș vrea sa reaiu studiile în România la seral. Ce acte îmi trebuie ca să ma pot înscrie?
De la liceul di n Italia mi s-a dat o adeverință precum că am făcut 2 ani în acel liceu, dar mi s-a spus ca nu este buna.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie si de foaia matricola (sau actul italian echivalent) cu mediile pe materii si anuale obtinute in cei 2 ani.
Trebuie sa se faca echivalarea studiilor, de catre ISJ din judetul tau.
Detalii poti citi si aici:
http://www.isjbacau.ro/alte-compartimente/echivalare-studii