| anonim_4396 a întrebat:

Am 4gb ram si windows 10. Iar in propietati zice 3.89 usable. De ce nu sunt folositi toti 4? Tin sa mentionez ca nu am windows 10 de curand, iar problema asta este recenta. M-am uitat si la tutoriale pe yt dar degeaba. Tot la fel ramane si nu inteleg ce ar trebui sa fac ca sa fie toti 4 folositi

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
De ce plangi atat pentru 100 si ceva de mb, crezi ca te avantajaza cu ceva?!
Probabil ai windows-ul pe 32 de biti, de aia nu iti arata toata memoria.
Intra si in bios, vezi sa nu ai ceva alocat la palaca video integrata!

| Slothx a răspuns (pentru ROB3RT89):

Am windows-ul pe 64 biti

Răspuns utilizator avertizat
| Iunix a răspuns:

Problemă recentă... pun pariu că niciodată nu au fost folosiți 4 gb de ram. Eu am 4 gb ram și Windows pe 64 de biți. Windows-ul nu folosește niciodată toată memoria ram. Poți să ai și 8 Gb ram că windows-ul o să folosească numai 7, 89 gb ram. 3, 89... nu cumva sunt 3, 82? https://support.microsoft.com/......indows-7-b

| Slothx a răspuns (pentru Iunix):

Https://imgur.com/a/8a3sd
Si da, problema este recenta. Maxim 2 luni. Folosesc windows 10 de aproape 2 ani si nu am patati asa ceva pana acum