| veerns a întrebat:

Am cumparat un aragaz acum cateva luni, insa la mine in bucatarie este foarte mare umezeala. Cert este ca din 4 ochiuri se mai aprinde doar unul, la care si la acela trebuie sa tii apasat secunde bune ca sa se aprinda. Se mai poate repara acel aragaz? E de la umezeala oare
?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Sunt aragazuri care au protectie la aprindere. Al meu asa are la cuptor. Trebuie sa-l tin apasat cel putin 16 secunde dupa ce il aprind. Altfel, se stinge. Posibil sa ai la fel la ochiuri. Nu cunosc modelele noi. Dar orice instalator de gaze te poate ajuta.

Răspuns utilizator avertizat