| Oprea_Ionut_Marius_1987 a întrebat:

Am cumparat un aragaz BEKO dar geamul nu ramane deschis de sus de la plita, parca ar avea un arc care il trage inapoi.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de capacul din sticla care acopera plita. Daca, dupa ce este ridicat, capacul nu ramane in pozitie deschisa, inseamna ca este defect sistemul de inchidere-deschidere.

p.s. Am folosit un asemenea aragaz dar niciodata nu am avut probleme cu inchiderea si deschiderea capacului din sticla.

| K0sti a răspuns:

Evident ca are un arc...
Dar are si manual de utilizare!