| CătălinAndrei23 a întrebat:

Am făcut o comandă de pe internet acum ceva timp și pachetul a fost trimis de la București spre Iași prin poștă română săptămâna trecută. Pachetul trebuia să ajungă până azi dar nu a ajuns, ați mai pățit așa ceva înainte? Ma gândesc că nu e mare lucru sa îl trimită din București in Iași. E doar o întârziere?

Răspuns Câştigător
| M7Seven a răspuns:

Transportul prin posta romana este cel mai lung ca si durata de timp.Eu am asteptat si doua saptamani dupa un colet care in mod normal cu o firma de curierat ar fi durat 2 zile maxim, nu ai ce sa faci decat sa astepti te vor anunta ei cand sa mergi sa ridici coletul, dar pe viitor iti recomanda sa nu mai folosesti PR, desi este un pic mai scump este mult mai convenabil cu firma de curierat, pentru 5-10 lei nu cred ca merita sa astepti 2 saptamani

| CătălinAndrei23 explică (pentru M7Seven):

Mulțumesc de sfat, nici mie nu îmi place să apelez la poșta română și folosesc când pot curierul, dar din cauza liceului nu sunt acasă până pe la 15:30 și nu aș putea lua pachetul din cauza asta. Dacă tot ce am de făcut e să aștept atunci e bine, credeam că sunt probleme mai mari.

1 răspuns: