| jensen a întrebat:

Am fost cu tata la niste rude si acolo tata a baut peste masura si stiam ca ramanem acolo dar s-a certat cu rudele acelea si am plecat de acolo! Apoi am condus eu pana acasa! Apoi m-am dus la o prietena buna de-a mea care a venit din strainatate si am servit c-am un pahar si ceva de sampanie cu ea, in masina, stateam cu motoru pornit si a venit un echipaj de politie si mi-a cerut actele! Eu nu le aveam la mine ca nu plecam nicaieri cu masina, dormeam acolo la prietena, buletinu si permisu erau la ea in camera si m-a pus sa suflu in fiola ca erau mai multi si m-au intimidat, am semnat si procesu verbal si am facut contestatie si acum am proces pe 17, ce o sa se discute acolo? Nu e drept sa mi-l suspende asa, ca am stat in masina, nu am plecat nicaieri, ce nesimtiti! Un var de-al lui mama, ce am inteles ca a amanat procesu, asa trebuie sa fac si eu, nesimtiti, cum pot fi asa de nesimtiti, conduceam pe loc de mi-a suspendat permisu si mi-a dat si amenda! Avocat nu stiu daca imi permit ca parintii sunt despartiti si nu vreau sa-i implic mai ales ca stam prost cu banii, deci ce sa fac! Ce se discuta la proces, credeti-ma ca ametesc cand ma gandesc!

2 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

Eu sunt alergic la politai, mai ales la cei rutieri, dar in cazul tau nu te-a orit in trafic dar are tot dreptul sa te legitimeze si sa iti ceara permisul, mai ales ca aveai mototrul pornit din acest motiv ti-a pus si fiola, scuze ca te dezamagesc dar conform legii au procedat corect, pe cealalta parte puteau fi mai intelegatori si ei.Eu mergeam de la discoteca spre casa noaptea cu masina, am fost oprit si testat cu alcooloscopul, verificat faruri, stopuri, semnalizari si ca nu mi-au gasit nimic la ce sa ajuns sa faca "Din masina lor a luat un prosop si mi-a sters anvelopele sa se vada ce dimensiuni sunt" si nu au corespuns cu cele din talon si pentru asta mi-a retinut talonul, am luat o amenda, si a trebuit sa merg la RAR sa imi dea hartie cum ca am schimbat anvelopele si ca pot sa imi redobandesc talonul.Deci si in cazul meu a procedat conform legii dar dupa mine nu mi s-a parut deloc corect adica nu gaseste nimic in neregula cauta sa gaseasca ceva, deci acolo a fost exagerare.Nu avem ce face politistii sunt tot comunisti si legile sunt facute impotriva noastra nu in favoarea noastra, deci traim intr-o tara de rahat unde doar ei au dreptate si daca vrei sa le demonstrezi ca ai si tu dreptate atunci isi fac dreptatea lor adica Politia te amndeaza, patronul te da afara si asa mai departe.Bafta la proces.

| sergiu76 a răspuns:

Daca esti din iasi te ajut eu, ei si-au facut planul. da au sa-ti suspende carnetul, trimite-mi un mesaj si detaliaza ca poate te pot ajuta, gratis, sau macar sa stai undeva prin Moldova.am relatii si te pot ajuta, sa nu-ti dea cu suspendare, de asta ma tem, mai ales ca nu ai bani.trimite-mi un mesaj si te ajut cum pot