| dean a întrebat:

Am inceput sa discut cu prietena despre prietenu - prietenei ei care se c-am da la ea, mi-a spus treaba, am spus ca stau de vorba. Astazi ne-am intalnit pe strada cu el, a inceput sa vorbeasca la misto( i-am spus daca mai continua ii rup capu, are prietena sa se intereseze de ea si am plecat). Am fost la un pub, am continuat discutia, nu cearta, nu nimic. Un baiat de la o masa alaturata cu 2 baieti s-a enervat (vezi tu omu nu-si poate bea ceaiu. berea in liniste si i-am dat dreptate) mi-am cerut frumos scuze. Dupa 20 min (respectivul baiat) a raspuns ca e proasta ca sta cu mine si a invitat-o la un suc (m-a bufnit rasu) i-am raspuns: baiatule la modul cum te comporti ma mir ca ar iesii cineva cu tine! A inceput sa ma agreseze verbal si pe mine si pe ea (despre mama, despre familie), am zis ca decat sa creez probleme sa plecam, am achitat nota de plata, prietena pe usa prima, n-am apucat sa ies ca s-a pus in fata mea un prieten de al lui, mi-a smuls ghiozdanu (in care se afla schimburi de la sala) a inceput sa le arunce prin local. Barmanu a zis ca, cheama politia i-am zis: ce mai stai! Prietenu lui tinea de usa sa nu intre nimeni, a luat sticlele a aruncat in mine(una l-a nimerit pe cel de la usa in stomac, "ce m-am bucurat" alta m-a nimerit pe mine in genunchi "nu m-am mai bucurat") m-am dus la el i-am aplicat 2 bucati l-am intrebat pe cel care statea jos daca are vreo problema (omu nu stia ce sa zica) apoi cel care tinea usa venea repede la mine, am pus mana pe un scaun si i-am spus daca incearca ceva sunt toti terminati pe viata(gata frate: a raspuns dar ii trebuia si lui cateva scaune in cap). Am iesit frumos afara pana a venit politia, cand au ajuns politistii direct la mine ca numai golani, ca 7 ani de acasa (dar de unde ati dedus ca suntem golani, sunteti obligati sa interveniti, sa vedeti ce s-a intamplat, nu sa ma luati la 12 m aiurea: i-am raspuns) ca eu am inceput, ca eu l-am batut ca asa mi-a venit mie, ca am vrut sa iau scaunu si sa le dau in cap.Barmanul a spus cum s-a intamplat, mi-am luat ghiozdanu cu hainele sa ne ducem sa ne ia declaratie, 2 persoane care se aflau in pub in momentul acela nu au vrut sa vina(au spus cum s-a intamplat si au plecat in graba nu au vrut sa aiba de-a face). Am dat declaratia eu si prietena, au dat si cei 3 baieti, apoi pe care l-am batut a facut gesturi obscene la adresa prietenii mele, m-am enervat si am aruncat cu ghiozdanu in el si a zis: hai bey ca stii ca esti vinovat, nu mai mintii, scot certificatul medico-legal! Politistul a zis ca-mi da amenda, I-am raspuns ca sunt politisti de fata ca astfel pentru cum s-a purtat cu mine si cu prietena, trebuia mai rau, trebuia o cruce in care sa scrie Ivascu Costin 12.02.2011(numele lui). Politistul s-a enervat si mi-a aplicat o amenda de 1000 lei in pentru amenintare("turbez frate, imi venea sa-i dau si politistului cu ceva in cap, pai adica eu care nu am inceput, eu care m-am aparat in fata lor, mie imi dati amenda? deci nu'mi venea sa cred! Daca o loveau si pe ea? Acum toti 3 erau la spital") si pentru celelalte probleme a zis ca a fost in legitima aparare si lor din cate am inteles 2000 lei la amandoi(celui de-al 3 nu i-a dat ca nu a participat "dar trebuia ca a mintit in declaratie mama lor de javre"). Am refuzat semnarea procesului verbal, mi-au spus ca o sa vina prin posta in cateva zile (ceea ce stiam), stiu ca pot sa fac contestatie in 15 zile de la comunicare dar cunosc cazuri care au pierdut in instanta chiar daca stiau ca sunt nevinovati. Asa ca nu ma las la mana lor si ii dau in judecata! Undeva in Romania inca o data s-a dovedit ca politia te ajuta, am dreptate? NOT!

4 răspunsuri:
| oanecorleone a răspuns:

Eu daca eram in locul tau ii omoram cu sacaunul ala de ii nenoroceam.

| DeathLord93 a răspuns:

Si uni mai intreaba de ce e bine sa mai ai si cate un cutit sau o ranga prin masinawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte adevarata partea in care "politia te ajuta"

| VictorSebastian a răspuns:

Interesanta poveste!