| Cosmin_4197 a întrebat:

Am luat o amenda azi de 1 MARTIE!?!?!?!?!?! in autobuz... damn it.stiti cumva daca se trece pe undeva? cazier sau ceva de genu? funda.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apar faptele penale în cazierul judiciar, inclusiv amenda penală care aceasta din urmă se șterge dacă în următorii doi ani de la ea nu s-a mai comis nicio abatere la lege!
Nu apare nici în cazierul fiscal.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista cazier in cazul sanctiunilor contraventionale, cu exceptia celor privitoare la circulatia rutiera, unde se tine evidenta punctelor de penalizare. Nu era mai bine sa nu ajungi sa fii amendat? Numai bine!

| emilpor a răspuns:

Hahahappy.si ce daca e 1 martie.e o zi obisnuita happy regret sa te informez dar da...

| danielache a răspuns:

Nop,,,in caz ca nu o platesti te cauta la Sc/Liceu...si o incurci ai putea avea nota la purtare scazuta... fundabig grin?