| random1620 a întrebat:

Am o baterie externa de la o prietena, doar ca nu stiu cum functioneaza si nu am primit acel carnetel de instructiuni de la ea. Pur si simplu am primit-o. Am bagat-o la incarcat si a aparut un beculet rosu pe ea, care palpaie. E ok? Inseamna ca e incarcata sau descarcata? Cat timp ar trebui sa o mai las?

Mentionez ca bateria e ceva in genul asta
https://www.quickmobile.ro/......tru-188835

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rosu insemnă că se INCARCĂ, și pentru că n-ai imaginație (fapt dovedit) o lași până se face VERDE (de ciudă că e plină)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Lasa bateria sa se incarce pana cand beculetul palpaie, dar alb.Nu stiu cam cat timp, dar las-o pana cand beculetul va fi alb.Alb inseamna ca e incarcata full, iar rosu inseamna ca e descarcata.
Sper ca ti-am fost de ajutor.