| DraganBogdan a întrebat:

Am o intrebare legata de setarile de confidentialitate a facebookului, cum fac ca cei pe care nu ii am la prieteni sa imi poata aprecia postarile publica, dar sa nu le poata comenta?
SAU
Sa comenteze doar filmarile, nu si pozele.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă așa. Urmezi pașii:

Settings→ Followers→ apoi setezi exact așa, cum ți-am arătat aici:

http://i.imgur.com/tBLtFqM.jpg

Atenție, vei avea activat butonul de urmărire, bănuiesc că până acum nu îl aveai!

| DraganBogdan explică (pentru floresdemayo):

Aveam butonul de urmarire, am aflat intre timp, oricum, iti dau funda pentru intentia de a ma ajuta, multumesc frumos!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te duci la fiecare imagine în parte, și dai click pe "opreste notificări", respectiv "stop notifications".

http://i.imgur.com/AzYOfsN.jpg

| DraganBogdan explică (pentru floresdemayo):

Acela este butonul, sa nu mai primesc notificari la orice activitate de la acea postare, eu am intrebat cu totul altceva, cum fac ca cei pe care nu ii am la prieteni sa imi poata aprecia postarile publice? straight face