| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul.Intr-o zi mi-a trimis cineva un mass sub forma de link si am dat click pe el si era un virus. Apoi mi se trimitea singur la toata lista din 2 in 2 minute.Am reinstalat windowsul de 2 ori de atunci si nici un rezultat.Stiti un antivirus bun sau orice ca sa scap de el, va rog.Chiar nu mai stiu ce sa fac.sad

10 răspunsuri:
| Jonsdottir a răspuns:

Stai o saptamana pe e-mail si scapi de elwinking Eu asa am scapat

| ThinkPink a răspuns:

Avast

| sergiu2525 a răspuns:

Ai incercat nod 32? e cel mai bun care pot sa til recomand.si n-am inteles...chiar dupe ce ai reformatat windowsul iti face asa doar cand intri pe yahoo sau cum?

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

@nestiutor desi si eu folosesc no32, nu pot sa afirm ca e "stralucit"
@mmyhaelutzaa poate gasesti rezolvarea la problema pe http://www.faravirusi.com/

| Lumynyzza a răspuns:

Cred ca e troianu mare n-ai cum sa scapi de el... poate cu AVG-anti-virus free

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, cand intru pe yahoo messenger.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca Kaspersky Virus Removal Tool. In caz ca nu reusesti incearca si combofix... daca nu thinking formatezi tot ce ai in pc si scapi de el.

| Ady_4009 a răspuns:

Malwarebytes Anti-Malware cauta descarcal instaleazal si dai o scanarewinking eu cu el am scapat happy

| likotan a răspuns:

WWW.symantec.com garantat

| stefanoancea a răspuns:

1. lol, ce sfaturi inutile.
2. daca ai reformatat windowsul si n-a mers, mai formateazal o data, dar si partitiile celelalte. banuiesc ca windowsul il ai in C, dar... e posibil ca unii virusi sa fie localizati in D de exemplu. (NU ai specificat unde ai messengerul instalat) e default? in C?