| andrei8072 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul meu.Se deschide in mod normal,iar dupa ce apar iconitele de monitor, mai dureaza in jur de 30-40 de minute pentru a putea face ceva pe el. daca dau click pe ceva dureaza 10-15 minute pentru a se deschide, iar cu internetul la fel.Stiti care ar putea fi cauza? Deoarece a mers perfect pana acum.

4 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Salut. Din ceea ce ai zis. iti recomand sa iti reinstalezi windows-ul.
Si te rog sa fii atent pe viitor la urmatoarea chestie happy : In C lasi doar windows-ul si programele ( care in general nu ocupa mult loc. ma refer la programe ). In D sau E poti instala jocurile. PC-ul tau e supraincarcat si de asta iti face figurile astea. Instaleaza windows-ul si o sa fie ok. Dar pe viitor sa nu mai bagi jocuri in C. E posibil sa fii si plin de virusi, chiar daca scapi de ei tot o sa ai problema asta, cel mai bine e sa il reinstalezi.

| T4zu a răspuns:

Salut.
Ce configuratie ai la calculator, iar din ce am dedus ar putea fi una dintre cauzele de mai jos:
1. fie ti s-a ars o placuta de RAM, asa ca trebuie sa cumperi alta,
2. fie in partitia C:\ s-au adunat prea multe fisiere, asa ca iti recomand un clean cu CClean, uite linkul: http://www.softpedia.com/progDownload/CCleaner-Download-8851.html,iar dupa asta sigur va merge un pic mai bine,
3. PC-ul tau s-a infectat cu malware, iti recomand un scan rapid cu HitmanPro sau Malwarebytes uite linkul-ul: http://www.surfright.nl/en
4. Daca nici asa nu merge "schimba windowsul".

Sper ca te-am ajutat!

| XD_Jmen_1989 a răspuns:

Daca nu ai un cooler bun probabil memoria ta ram a ars, sau procesorul, placa de baza... etc. Poate ai partitia pe la windows plina (si in acest caz goleste`o repede pana nu e prea tarziu), ai vreun virus ceva. eu iti sugerez sa mergi cu el la un control hardware si daca e ok la unul soft.

| WaraAl3x a răspuns:

Posibil ca C-ul sa fie prea plin, daca da incearca sa faci ceva spatiu. In general trebuia sa ai 10 gb liberi in C. Dai un scan cu antivirusu tau si mai poti da dupa un scan si cu Spybot. Mai dezistaleaza din programe si jocuri nefolositoare. Si mai poti seta ca anumite programe sa nu se deschida atunci cand ai pc-u deschis, de exemplu skype-ul.