| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: nu stiu la ce liceu sa merg. Merg bine la mate, religie, romana, muzica, desen. As merge la filologie, dar profa de franceza ne pune note mari pentru. nivelul nostru si nu cred ca ma descurc. M-am gandit si la real, dar profa de fizica & chimie nu ne preda mai nimic si mi-e teama. Mai incolo as vrea sa dau la facultatea de actorie si film. Credeti ca e o idee buna sa ma duc la liceul de arta? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Mate-info si te faci informatician.E bine platit si poti merge in strainatate fara griji.

| IonutAxi a răspuns:

Aici e alegerea ta. unde iti place tie cel mai mult..nu prea conteaza parerile noastre. Succes

| ayase a răspuns:

Poti merge la filologie dar la engleza; daca nu prea te descurci la engleza.Cand am intrat la liceu-eu sunt la filologie- nici eu nu prea ma descutcam la franceza dar profa a loat-o de la inceput si acum pot zice ca ma descurc.winkingDe la acest profil poti sa ajungi la facultatea de actorie si film. happy

| OCTAVY a răspuns:

Daca zici ca te descurci la muzica si religie, iti recomand o liceu teologic.
Ai post asigurat sigur.
Ori ca preot.
Ori(daca ai voce foarte buna) intr-un cor, daca ai noroc poate chiar la Corul Patriarhal.

| elenapietraru a răspuns:

Buna fata asta e alegerea ta unde vrei sa mergi ar trebui sa mergi unde iti place cel mai mult eu de exemplu am vrut sa cos si acum sunt la sf ecaterina la croitorie te duci unde iti place si ce ros sa ai in viata