| Someoneeene a întrebat:

Am pus un model de blocare la tel. (Samsung galaxi SII) iar cineva a intrat si a pus modelul gresit de foarte mute ori. imi spune sa pun e-mail-ul si parola dar apoi imi spune ca nu sunt valide. Exista o alta modalitate de a il debloca? cryingcryingcryingcrying dau fundacryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| IulioNagato a răspuns:

Probabil ca nu sunt valide ca in momentul ala nu este pornit netul

SFAT: tine mult apasat pe tasta de deblocare de pe lateral si dai "Mod retele" iar apoi introdu e.mailul

Trebuie sa iti mearga asa mi se intamplase si mie
FUNDA?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate-i bateria si cartela pentru 30 min.

| Someoneeene explică (pentru anonim_4396):

Ai incercat? merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Someoneeene):

Nu eu am incercat, dar din greseala i-am blocat telefonul unei fete si un coleg i-a scos bateria si cartela si l-a tinut asa 30 minute si si-a revenit.Nu stiu daca la toate telefoanele merge.

| Someoneeene explică (pentru anonim_4396):

Am incercat dar nu mergesad

| Corasonsalvaje a răspuns:

Cauta pe net cum sa resetezi telefonul si faci exact asa cum ti se spune si merge. Exact asa am patit eu acum vreo luna.

| Someoneeene explică (pentru Corasonsalvaje):

Pai nu ma lasa sa fac nimic, am primit un mesaj si decat imi arata ca l-am primit

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Someoneeene):

Cauta cu calculatorul.Altceva nu ai ce sa ii faci

| Someoneeene explică (pentru Corasonsalvaje):

M-am uitat, dar mie nu-mi da voie sa intru nicaieri sad

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Someoneeene):

Metoda 1: Hard reset SGS2 din butoanele fizice.
Apăsaţi simultan butonul de volum+ (mai tare) şi butonul de home.
În timp ce ţineţi apăsat simultan butonul de volum+ şi butonul de home, apăsaţi timp de 2-3 secunde şi butonul de pornire/oprire.
Ţineţi în continuare apăsat simultan butonul de volum+ şi butonul de home şi luaţi degetul de pe butonul de pornit/oprit.
Din butonul de volum- (mai încet) selectaţi a treia opţiune (wipe data/factory reset) şi apăsaţi odată butonul de pornire/oprire.
Aşteptaţi.
Metoda 2: Hard reset SGS2 din setările sistemului de operare.
În cazul în care telefonul nu este complet blocat şi încă merge folosit, puteţi realiza un data factory reset urmând aceşti paşi.
Întraţi în meniul telefonului (lista de aplicaţii).
Selectaţi Settings.
Apoi accesaţi meniul Privacy.
Din meniul Privacy selectaţi Factory data reset.
Ultimul pas e să selectaţi Reset phone şi apoi Erase everything.
Metoda 3: Hard reset SGS2 cu ajutorul unui cod.
Daca telefonul nu are probleme atât de mari încât să nu-ţi permită să formezi un număr de telefon, atunci poţi efectua un hard reset folosit următorul cod care trebuie format exact cum ai forma un număr de telefon:
*2767*3855#.Asta sigur te ajuta..incearca de mai multe ori poate nu-ti iese din prima:*:*

| Someoneeene explică (pentru Corasonsalvaje):

Nu imi apare data factory. si la prima nu face decat sa imi inchida tel. si sa faca o poza iar cand se deschide imi apare acelasi lucru
Multumes! dar mi-e rica sa nu il stric si mai rau asa ca mai bine ma duc la un magazin specializat:*

| Corasonsalvaje a răspuns (pentru Someoneeene):

Ok imi pare rau ca nu te-am ajutathappyhappy

| Someoneeene explică (pentru Corasonsalvaje):

Multumesc mult
ai uitat sa imi spui ca trebuie sa il inchid mai intaiwinking