| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Am un bon de la un produs de la Altex si am o problema cu produsul si in garantia comerciala ar trebui sa fiu ajutat.
Dar problema este ca pe bon codul de bare nu se intelege, dar textul acela de sub el da. Am facut cu ajutorul unui site si codul de bare. Pot fi ajutat in conditiile astea?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca se vede textul, adica cifrele, nu e mare bai. Cind acel laser nu poate citi codul de bare, pentru ca e deteriorat, cifrele ajuta casierul sa introduca manual codul de bare in sistem.

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Da, sunt obligati in conformitate cu conditiile de garantie.

| sierra1 a răspuns:

Adică nu se ințelge ce vrei tu

| Eugen80 a răspuns:

Nu ai treaba tu cu codul de bare cat timp se vede numele produsului. E recomandat sa faci poze si copie xerox, pentru ca in timp se sterg datele!
Multe firme fac asa si apoi dupa ce nu se mai vede nimic, ti spun ca nu ai datele complete, desi ei stiu sigur ca nenorocirea aia de bon nu tine 2 ani!