| ÄłєχυτSѕα a întrebat:

Am un Samsung s5230 si nu`mi merge netul. Adica am setarile dar daca vreau sa intru pe mess sau pe facebook imi spune nici un raspuns. Stie cineva de ce sau ce ii pot face sa mearga? dau funda

5 răspunsuri:
| DewMountainDew a răspuns:

Buna!happy Si eu am avut Samsung s5230..si am patit exact ca tine. intr-o zi ma tot intrebam de ce nu merge, si am mers la un magazin Orange. Acolo, mi-a trimis de pe calculatorul acela al lor, configuratia (pe telefon) si a mershappy.O zi buna sa ai!:*
Pa, Pa!love struck

| ÄłєχυτSѕα explică (pentru DewMountainDew):

Pot merge la Orange daca l`am luat de la cosmote si am si cartela tot de cosmote?

| DewMountainDew a răspuns (pentru ÄłєχυτSѕα):

Pffhappy asta nu stiu. Nu credthinking mergi la cosmote daca de acolo l-ai luat.happy ca mie imi aparea configuratie Orangehappy deci la cosmote mergi daca ai cartela de cosmotehappy
Pa, pa!:X

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Trebuie la mess sa faci separat conectiunea si anume dai la meniu apoi la browser si la setting s browser profiles si dai la create si scrii la set name Orange internet la ACCESS NAME net la AUTH TYPE normal la USER ID si PASSWORD ati bagi tu la PROTOCOL dai la HTTP la HOME URL scrii http://m.orange.ro la PROXY ANDDRESS nu scrii nimic si la LINGER TIME (sec.) sa scrii 300 apoi save si apesi odata pe el ca sa apara in cercul ala o bulina rosie si apoi merge bafta!
funda?

| Evolution18 a răspuns:

Iti trebuie srusa de wirles adica un loc unde exista wirles