| anonim_4396 a întrebat:

Am urmatoarea problema: am un pitbull, nu l-am luat de mic si nu prea ma inteleg cu el pentru ca noaptea doarme in camera mea, si dupa ce fac patul daca apuca sa se puna in pat inaintea mea se intinde pe laterala, si daca incerc sa-l dau mai incolo incepe sa haraie si imi arata coltii, asa ca trebuie sa astept sa adoarma si ma inghesuiesc si eu pe un colt de pat, iar in timpul noptii, in caz ca ma intind sau vreau sa ma intorc si il deranjez incepe iar sa haraie si trebuie sa ma dau jos si sa astept din nou sa adoarma(cateodata adorm eu inainte lui, dar jos). In timpul zilei, de fiecare data cand ridic tonul la el imi trage o privire urata si iar haraie. E marisor, si are mult forta, cand vede o usa inchisa prin casa, se ridica in 2 picioare si se sprijina de usa ca sa o deschida, asa face cand eu sunt in bucatarie, si daca ma vede ca mananc ceva iar incepe sa haraie si imi arata coltii, ii dau si lui o bucata dar nu o mananca si ma tot haraie pana ii dau tot ce am in farfurie. Cateodata se aduna si 2-3 zile in care nu mananc nimic din cauza lui. E dat naibii cainele asta, e posedat! Intrebarea mea e cum pot sa scap de el? Daca e posedat, cum fac sa-l exorcizez? Sau trebuie sa-l consider dusman si sa-l anihilez?

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Hei ce spui tu. haha.TU trebuie sa l duci la un dresor sa poti comunica cu el Nu uita ca este un ciine de lupta din cite inteleg DEci este destul de agresiv Nu te juca. ca poate sa ti faca rau.IN general asa fac animalele de casa.SI eu am catel se urca in pat primul e primul la masa etc dar daca incerci sa vb cu el repetativ si sa l stimulezi cu bobite mingiindu l cred ca poti face un mic progres vsv de comportament BAFTA mai vb ok SEara buna

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Nu as sta cu asa ceva in casa nici platita!
arunca-l de la balcon si apoi apuca-te de plans ca ti-a sarit cainilelaughing

| T7uk a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa inti fie frica de el.E pitbull si? La fel de rau poate fi si un chihuhaua.Acum eu iti mai pot zice multe dar cel mai bine e sa cauti pe net emisiunea cesar si caini.Sau sa te uiti pe national geographic azi la ora 22:00 la cesar si caini

| Ramo137 a răspuns:

Va vai, uita-te azi la caesar millan, poate inveti ceva de la el, incepe azi pe national geographic la ora 22:00 sper sa-ti fie de folos. Mai bine-ti luai ceva mai mic, un bichon, pechinez sau pomeran, mai era bun si beaglelul si fff bun un caniche, succes

| Maria2901 a răspuns:

Fa pe sefa/sefu in fata lui si uita-te urat la el si cearta-l. Daca vede ca nu ii permiti sa faca lucrurile astea,o sa inceteze, daca e posedat, nu stiu cum sa-l exorcizezi...happy

| boogdan91 a răspuns (pentru Maria2901):

Ma tem sa fac asta, daca ma termina?

| Maria2901 a răspuns:

Intreaba un dresor de caini.El te va sfatui ce sa faci...In scurt timp, va deveni cel mai dragut caine!

| aL3xzz a răspuns:

Sfatu meu. du-te cu el la plimbare lasa-l prin parca si cumparati un pichinez deala mic si stresat ca ala o sa te iubesca mult love struck