| MariaMirabell a întrebat:

As dori sa refac o casa construita pe lemn de cheie, e intr-o zona rurala unde nu e infrastructura. Nu s gaze, nu e apa curenta,am put in curte si focu ilfac cu lemne, totus as dori sa pot consrui centrala sa -mi incalzesc casa si sa am apa curenta. Care ar fi solutia cea mai convenabila sa -mi pot realiza visul, si sa nu ma coste foarte mult?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Urmareste in presa sau TV cand se lanseaza programul "Casa verde" :http://www.finantare.ro/programul-casa-verde-2012-persoane-fizice.html

2 răspunsuri:
| AlexPopescu a răspuns:

Pentru apa curenta: pompa apa si hidrofor.
Pentru incalzire apa calda menajera: panouri solare.
Pentru incalzire casa iarna, centrala pe lemne.

| MariaMirabell explică (pentru AlexPopescu):

Multumesc! Panouri solare insa nu stiu daca ar fi bine sa pun pentru ca nu locuim acolo decit in concedii si in general putin timp din an.