| Myrcea22 a întrebat:

As vrea sa stiu daca este adevarat ca se fura copii, recent la mine in oras se spune ca umbla o duba neagra..mai ales cand intra/ies copii de la ore....si i urca in masina. spunandu-le "daca stie unde sta CUTARE, ETC" FUNDA daca ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Da,din pacate, s-ar putea sa fie adevarat.Am mai auzit de asa ceva acum vreo 2-3 ani pe OTV. Ceva este fiindca daca n-ar fi nu s-ar povesti si plus ca pe niste organe vandute probabil in strainatate persoanele respective castiga bani frumosi fiindca numerosi oameni au nevoie in lumea aceasta de organe si ar plati muuulti bani pentru ele.
Eu am auzit odata pe Otv ca ziceau oameni ca dupa ce li se extrageau organele erau lasati pe margina soselei cu bani de inmormantare pentru familie.Nu cred ca ti se va intampla ceva, trebuie sa gandesti pozitiv si sa nu iti fie frica, dar asa cum am mai zis, ceva este ca prea multe zvonuri au fost.Bafta!

| Radu_Hariga_1988 a răspuns (pentru Floreenofficial):

La OTV erau si babe senile care vorbeau cu morti...acum OTV a fost inchis pentru ca dezinformeaza in ultimul hal...Otv nu este o sursa de informatii.Nu exista asa ceva dube negre care **** copii.Nu exista nici macar un raport al politiei despre un caz asemanator.

| Floreenofficial a răspuns (pentru Radu_Hariga_1988):

Da,este posibil sa fie false zvonurile astea nu zic ca nu, dar in acelasi timp stau si ma gandesc la ce ar putea face unii dintre conationalii nostri pentru bani, inclusiv chestii din astea...

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Multumesc pentru funda! Take care! happy

| UzzY475 a răspuns:

Nu exista. Astea sunt ceva de genu la alea cu : TE FURA TIGANII... Dar pentru cei mai maricei... Ca sa nu iasa din curte sau sa nu vorbeasca cu straini!

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Asta vara umbla prin Bacaulaughinge vrajeala de foarte multi ani.

| bogdansh a răspuns:

Asa umbla vorba si acum 6-7 ani cand eram copil.Se zvonea ca au gasit un copil cu organele scoase si ca ultima oara l-au vazut urcanduse intr.0 duba neagra, care a mai fost vazut-o prin oras bla bla bla...Parerea mea daca se intamplau chestiile astea erau subiect de stiri la toate televiziunile, intr-adevar dispar copii zilnic dar nu stiu daca exista o duba neagra sau nu care sa fie implicata in treaba asta!