| 2710306443015 a întrebat:

As vrea sa stiu situatia cartii mele de munca.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista carnete de munca din 1.01. 2011, au fost abrogate.
Daca ai lucrat inainte de aceasta data carnetul de munca il gasesti la firma/institutias la care ai lucrat atunci sau la ITM din judetul tau.
De atunci se incheie doar contracte individuale de munca si acestea sunt inscrise in Registrul general de evidenta a salariatilor (Revisal), in format pe hartie si electronic, unul existent la firma/institutie si unul la ITM.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa nu mai pui de doua ori aceeasi intrebare. Asteapta cu rabdare un raspuns!