| NesCafe a întrebat:

Astazi am dat examenul la matematica si as vrea sa va pun o intrebare, eu am taiat 2 raspunsuri finale pentru ca erau gresite,primul l-am taiat,am mai facut odata si l-am taiat si pe acesta,dar in final mi-am adus aminte cum se facea si cand am dat raspunsul final am pus intr-o casuta raspunsul pentru a vedea corectatorul care era ultimul ca taiasem prea multe, are ceva? Se poate considera semn de recunoastere? Adica cred ca nu ar avea ceva zic..doar pe acela l-am pus.

4 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

NU trebuia sa incercuiesti. In mod normal se considera semn si ti se anuleaza lucrarea.

Totusi nu dispera, depinde de cel care corecteaza, poate vede ca ai tot taiat si iti puncteaza. Dar nu uita, in mai multe maini ajunge lucrarea.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Trebuia sa ii spui profesorului supraveghetor

| NesCafe explică:

Mai astept raspunsuri va rog din suflet

| Duminho a răspuns:

Trebuia sa tai ce nu era bine si raspunsul final sa il lasi asa fara incercuieli sau pus in chenar. Acum depinde de profesorul care corecteaza ce parere are! Pe viitor la examene taie cu o singura linie verticala ce crezi ca nu este corect.