| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Astazi am dat examenul de a 8-a si imi e frica sa nu se anuleze lucrarea.
In primul rand am subliniat un cuvant si dupa l-am taiat dar supraveghetorii au zis ca vor face declaratie si nu mai e nevoie sa imi dea alta foaie.
In al doilea rand in loc sa pun ex 1. 2. 3. etc (cu punct) eu am pus 1 si am facut un cerc in jurul lui, asa am facut la toate.
Credeti ca se considera semn chiar daca exercitiile erau toate corecte?
Nu vreau sa imi stric viitorul din cauza ca am facut niste cercuri din greseala(asa am facut mereu din 1-8 cu cercuri si din greseala am facut si la examen.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Depinde de profesorul care corecteaza, poate neglija sau poate sa o anuleze.

Dupa mine suna extrem de tare a semn, la examene nu faci cercuri, ori pui punct" 1. ", ori paranteza " 1) "

Daca stiai ca ai gresit, de ce nu ai cerut alta foaie de examen?

| AlexStefan11 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Pai am aflat pe la final ca nu trebuia sa fac asta, si la prima greseala ca am taiat un cuvant subliniat a spus ca va face declaratie(nu stiu ce fel)

| AlexStefan11 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sper din tot sufletul sa treaca cu vederea sad daca nu, s-a dus cu tot viitorul meu...
Sper ca va trece cu vederea, poate se va gandi ca am facut o greseala, pentru ca daca era sa fac un semn nu il faceam la fiecare exercitiu in parte... Poate se va gandi ca e o greseala... sper