| busoi1x a întrebat:

Ati observat ca usor,usor devenim mai inteligenti, suntem din ce in ce mai multi pasionat de univers,de stiinta si incepem sa scoatem religia de pe harta Terrei! eu sper ca intr-o zi sa ne dam seama de asta si sa renuntam la religie,avem nevoie de spitale! nu zic sa fim atei cu totii, dar macar agnostici! Voi ce parere aveti? ne desteptam?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a cam delimitat deja religia - biserica, de spiritualitate.
Multa lume joaca pe-a credincioasa, tocmai pentru spiritualitate. Credinta nu mai e credibila, in timp au aparut raspunsuri mult mai avansate decat basmele biblice.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| UserulAnonim a răspuns:

Da, sunt perfect de acord cu punctul tau de vedere.