| anonim_4396 a întrebat:

Avand in vedere ca daca o musca moare ies viermi din ea,probabil si din oameni la fel asa stiam, deci inseamna ca ne reincarnam in viermi?

9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ce-i cu viata ta?

| johnnny123 a răspuns:

Cunosc copii de șapte ani care ar râde de absurdul întrebării.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună,muştele sunt doar nişte insecte care îşi depun ouăle pe excremente şi pe carnea putredă,sunt purtătoare de microbi şi sunt oribile dacă le priveşti la microscop. După aceea din ouă ies viermi care mănâncă excrementele şi/sau carnea putredă la fel ca omidele frunzele de dud. Apoi se transformă în muşte pregătite să răspîndească iarăşi microbii în lume. Însă asta nu are nici o legătură cu cadavrele, ele sunt practic topite de sucul gastric, el fiind foarte acid, şi vin viermii la masă,"papă"tot şi după tot, au mai rămas doar oasele.Cât despre reîncarnare, e un lucru fals.Te rog da funda.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Musca de "rahat" care se pune pe mâncare isi depune ouăle si dupa aceeia se formeaza viermi.Nu am auzit sa iasa viermi dintr-o musca moartă.Nu cred că se pune problema ca la omide sau fluturi, insa omul daca este decedat, corpul nu mai are sistem imunitar si sucul gastric incepe sa-l ardă peste tot.Insa dupa ce cadavrul este "mancat" dupa eliminarea cosciugului, in timp acesta este eliminat cate putin dar în pământ exista viermi care nu au legătură cu mustele.Meriti"a doua sansa"

| Alfred0703 a răspuns:

Nu.

| nirocino a răspuns:

Dupa cum spunea Antoine Lavoisier, părintele chimiei moderne, intr-un alt context: "nimic nu se pierde, totul se transforma!"
Dragul meu, despre reincarnare exista o sumedenie de controverse insa sarmanii viermi nu au nicio legatura cu asta.
Descompunerea dupa moarte face parte din legile naturii.

| Petrovic a răspuns:

Dupa ce mori, viermii vin sa te manance in timp de 2-8 ani. Nu iti ies viermii din corp.

| Xaya a răspuns:

Nu de ce? Cum? Eu cel putin nu vreau sa cred in reincarnare, si din muste ies viermi pentru ca sunt niste fiinte infecte cu milioane de microbi pe fiecare picior! Sau la un moment dat credeam ca ies viermi din muste pentru ca sunt larvele lor? nu stiu...

| grigor3 a răspuns (pentru Xaya):

Dar tu in ce crezi?