| DomnulMuratura99 a întrebat:

Azi am dat sala pentru permis, dupa ce am trecut chestionaru cu 24puncte, politistul din incapere a zis sa ii las dosarul si ma programeaza ei pentru traseu. Chestia e ca nu am completat nimic sau semnat. Doar i-am dat foile din dosar si am plecat acasa. Trebuia sa ma intorc in cladire sa ma programez sau cum? Si a zis ca ma vor contacta ei, dar prin ce ma vor anunta? Posta?

2 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

In mod normal ar trebui sa stii data la care vei sustine examenul practic dupa ce ai luat sala, adica ar fi trebuit sa te programezi tu cand considerai ca poti

| Ovi27 a răspuns:

Normal, dupa ce iei sala, iti apare pe monitor "Vrei sa te programezi pentru proba practica?" Dai "Da"si ti apar 3 date posibile. Cel putin, la Deva asa a fost. Si ti alegi tu data cand vrei.