| jstme a întrebat:

Bijuteriile suflate cu aur au, sau nu stanta?(Urgent! Dau funda!)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A, te referi doar la cele suflate cu aur, deci nu aur curat? Nu, nu au!

7 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

Bijuteriile suflate cu aur sunt stantate dar scrie doar 14KT daca sunt suflate cu aur de 14 Karate.

Răspuns utilizator avertizat
| pnker a răspuns:

Teoretic, n-ar trebui sa aiba. Da sti cum e: practica ne omoaralaughing...mai ales cand e vorba de bijuterii cumparate de nu stiu unde happy

| jstme explică:

Treaba e ca am gasit bijuteria...si sa stiu daca o tin sau nu...nu are rost sa pastrez o tinichea!

| floresdemayo a răspuns (pentru jstme):

Du-te cu bijuteria până la un atelier de reparatii aur. Îti vor da raspunsul exact.
Dar sa stii ca i-ai aduce bucurie nemasurata persoanei care a pierdut-o, daca i-ai returna-o. Poate ca e o amintire de familie sau una sentimentală. Eu una n-as păstra ce nu-i al meu. Sincer.

| jstme explică (pentru floresdemayo):

Daca as sti si a cui este ar fi nemaipomenit, dar avand in vedere ca am gasit-o pe plaja...nu cred ca isi va gasi proprietarul de drept!sad

| Cristy_5268 a răspuns:

Nu au...k nu e aur pur!big grin