| Heartless a întrebat:

Buna all
Am nevoie de ajutor.Saptamana asta nu am fost la scoala deloc, merg in fiecare zi la scoala din cauza ca directoarea are ochi pe mine in fine, am vrut sa mai stau si eu acasa.Prietenul lui maicamea are voie tot timpul sa bea in continuu si sa mearga la cazino dar eu n-am voie sa lipsesc chatterbox ca el e mai important decat mine, ea urla si e agresiva cu mine mereu si astazi a sunat-o diriginta sa ii spuna ca nu am fost la scoala si m-a sunat si a inceput sa urle si sa zica: "Deci dracu te ia cand vin acasa" si tot asa.Am incercat sa o amenint ca ma mut la tata( nu l-am mai vazut de 7 ani) prima oara a mers si s-a speriat dar dupa aia prietenul ei ii spunea ca nu ma mut ca nu am cum ca nu o sa ma ia la el etc.Si acum cand ii spun asta zice: Poti sa pleci, uite acolo e usa! Mai bine pleci tu decat sa plece Vasile(Vasile e prietenus-o chatterbox)si cand am vorbit la telefon s-a auzit o pocnitura si dupa aia nu a mai zis nimic si am inchis si nu a mai sunat ma gandesc ca o fi lesinat sau ceva. Ea vine acasa la ora 3 si m-am gandit ca pe cand vine sa ma intind pe jos sa pretind ca am lesinat sau ceva.pentru ca iar o sa ne lu-am la bataie.si vorbesc serios sare la mine si cand ma loveste o lovest si eu sare cu pumnii si picioarele crying Sa pretind ca lesin?crying Am nevoie de ajutorul vostru.Multumesc,dau fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie ( normala la cap ) nu si-ar bate copilul in halul acela si ar avea o discutie calma si linistita cu el si in plus esti majora confused daca esti inseamna ca e decizia ta unde mergi dar eu ti-as zice sa nu pretinzi ca esti lesinata, du-te la o prietena sau la o vecina si dormi la ea fara sa stie maicata si prietenul ei si tine legatura cu tatal tau ( natural). Daca chiar te va iubi ca o mama te-ar cauta eu am dormit la o prietena 2 saptamani fara sa stie mama si mama dadea telefona in nestire si cand m-a prins acasa m-a luat in brate dar ma urecheat. asta e altceva sa ai grija daca e asa de rau s-ar putea ca prietenul mamei tale sa te violeze sau sa fie si mai rau, sa te omoare sau sa te bata amandoi n-o sa mai poti scapa. Sa ai grija eu ti-as zice sa mergi la tatal tau si sa ii explici cum sta treaba. Daca nu mergi la o prietena sau un prieten si dormi acolo si daca te mai bat sau prietenul mamei tale sare la tine du-te si tu la politie si fa o reclamatie ca de aia exista politie. Eu ti-as zice sa nu faci pe lesinata ca poti clipi sau ceva de genu si aia 2 se prind si te bat de mama focului :-ss ai mare grija si nu incerca daca crezi ca amandoi is in potriva ta si is agresivi cu tine sa li te opui si intr-o zi cand iesi de la scoala mergi si tu si varsa-ti amaru la o prietena sau ceva de genu, Eu ti-as zice sa ai mare grija ca nu sti ce se poate intampla si trebuie sa faci ceva urgent, dormi la o prietena iar daca te gasesc si incearca sa fuga du[a tine sa te bata sau ceva de genu fugi si cere ajutor sau mergi si spune-i la politie o sa-i cada din drepturile parintesti si s-ar putea sa ajungi la tatal tau sau la un centru de plasament. Dar daca ai peste 18 ani nu iti fa griji.Gaseste-ti un iubit, termina-ti scoala si mutate cu el. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce povesti dragute insiri tu aici! Daca ar mai fi si scrise romaneste, corect, ai putea sa incerci sa le publici.
Iar ca raspuns la "povestea" ta: si marmota invelea ciocolata-n staniol.

| mgtow a răspuns:

Deci voi cu bataia solutionati treburile, nu e bine deloc. Tu ar trebui sa mergi la scoala macar sa iti scoti diploma de 8 clase ca fara ea in viata iti va fi greu. Ar fi bine sa pleci la taicatu daca ai numarul de telefon al lui suna-l si vezi ce vorbesti cu el, cu maicata vei avea probleme in orice moment.

| Robert a răspuns:

Mama ta are dreptate. Daca nu vrei sa ajungi o ratata cum este iubitul ei cu alcoolul si cazinoul mai bine ai merge la scoala.

| 3my098 a răspuns:

Nu.Pentru ca daca lesini nu-ti poti tine respiratia mult timp.Ca te va controla sa vada daca mai respiri etc.

| Andreea_6958 a răspuns:

Daca te tine sa te prefaci, da.in situatia in care esti ai putea.si daca tot va cerati, ia du.te la tatal tau o perioada sa o sperii si o sa vezi ca ea singura o sa vina la tine.
parerea meahappy

| me1234_7666 a răspuns:

Daca esti o actrita buna as zice ca mai bine sa te prefaci sa lesi! si eu m`am dus intr-o excursie la o cabana acum nu demul si am vrut salesin.am meers chiar de prima data.[ desi prima data am vrut sa incerc podeaua, adica sa fac o incercare.] si iata ca a mers.toti haideti cu apa si din alea din alea...dar m-am trezit ca nu aveam chef de dus.si toti imi spuneau." esti nebuna fat, am tras o speriatura " chatterbox laughing)) bafta oricum.i nasol sa ai parinti despartiti te inteleg asa sunt si ai mei.da nah ...asa e viata! happy
sper ca ti-am fost de folos happy

| xPinkSunShine a răspuns:

Buna! happy
Pai nu stiu... Poate da,dar daca nu iti iese?
Incearca! Poate daca te prefaci ca ai lesinat ea se va simti vinovata. happy

Nu uita : daca nu risti,nu castigi!
Dar, ai grija sa nu faci ceva mai rau!

Eu te rog, sa ma tii la curent (imi trimiti mesaje pe privat) cu tot ce s-a intamplat.Iti promit ca voi face tot posibilul sa te ajut.Tu doar trebuie sa imi trimiti un mesa,sa imi povestesti, iar eu te voi ajuta!

Conteaza pe mine! happy

Pa, pa!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa daca ai 14 ani trimite-mi mesaje pe privat ca te ajut sunt experta in chestile astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardnaxur1961 ciocu mic sh jet daca'y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Venira prostii cu stupidu'

| Heartless explică:

Apropo am 14 ani sad

| Heartless explică:

@Patricia,da ii baga multe idei in cap.inainte ii spunea sa ma deie la casa de copii.

| Patricia_6556 a răspuns:

Uite...Poti sa te prefaci ca lesinii dar sa nu te dai de gol adica sa nu razi fa exercitii cu cineva de incredere intelegi? Dar e mama ta si trebuie sa o iubesti orice tiar face pentru ca tea crescut si tea ingrijit dar totusi sa te bata in acel hal totul face pentru nesanatatea ta nu te supara ...nu-l baga in seama pe "prietenu " ala e mai matur si poate de asta ii da voie dar nu o baga in seama.Inca ceva sa nu te imbolnavesti din cauza loviturilor mai bine du-te la o prietena acasa ascunde-te undeva sau chiar spune-i cat e muti Imi pare rau Poti sa te duci si la tatal tau ca sa o imblanzesti Sa ai succes si putere sa treci mai departe!

| Patricia_6556 a răspuns:

AAA si inca ceva...nu crezi ca prostu ala ia bagat in cap mamei tale chestiile astea ca sa te bata?

| Patricia_6556 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine sad