| Evelinmariaa a întrebat:

Am lucrat fix o zi la kfc. Având in vedere ca am fost noua, nu am lucrat niciodata si evident ca nu știam nimic, ziua pe care am lucrat-o este de proba. Am primit si sapca si camasa. Acum nu vreau sa ma mai duc. Nu vreau sa mai aud de acel loc. Trebuie sa duc inapoi lucrurile? Voi fi amendată sau ceva de genul? Adica trebuie sa plătesc vreo ceva? Va rooog spuneti mi.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-au pus la munca, astia de la KFC, asa-i?
Ai vazut ce greu se castiga banul muncit?
Sa vezi cum va fi cand te vei duce la muca la gradini, sau in agricultura, unde este cu adevarat munca grea, nu la sters mese ori spalat vase ca la KFC.
Ma rog, probabil este prea razgaiata ca sa intelegi ca asa se fac banii, muncind din greu, nu dand bir cu fugitii.

Cat priveste echipamentul primit, ai obligatia sa-l speli, calci si sa-l inapoiezi imediat, altfel vei primii facutura sa le platesti.

| Mayar a răspuns (pentru Violleta2022):

Sau ar putea lucra la un alt fast food care are aerisire si nu iti imbolnaveste plamanii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa la duci inapoi.

| anonimg a răspuns:

Eu zic să le duci înapoi; n-ai cum să te duci la scoală sau prin oras cu o camasa inscripționata cu sigla kfc.
Orice loc de munca care are i atmosfera oribilă trebuie desființat.

| Mayar a răspuns:

Ar fi corect sa duci inapoi lucrurile pe care ti le-au dat

| nirocino a răspuns:

Poti sa le trimiti lucrurile prin altcineva daca nu vrei sa te mai duci, asa ai fi mai linistita.
Nu prea cred ca vor veni ei dupa tine dar te sfatuiesc, daca te mai duci la KFC, sa nu mergi imbracata cu acel tricou si cu sapca lor pe cap!happy
Glumesc, du-le lucrurile, nu ai de ce sa te stresezi atat.

| TurkuNellu a răspuns:

Nu ești obligata se le duci înapoi. Nu e din bunurile statului. E doar o firma privată. Nu cum și pe ce motiv sa îți impună ei o amendă pentru ca nu sun de competența statului sa umble cu amenzi după ei. Fi fără griji. Părerea mea eu le aruncam din prima zi când ai decis sa nu mai lucrezi cu ei.

| 1994Betty a răspuns:

Parlitii astia au noroc ca suntem multi ` Oameni ` pe Pamant intotdeauna vor gasi sclavi laughing