| anonim_4396 a întrebat:

Am intampinat o mica problema. Am stat 1 saptamana in proba ca vanzatoare la un magazin de haine. Tot timpul sefa sau colega care lucreaza acolo de 1 luna au stat cu mine. Aseara, s-a facut un inventar la haine si au iesit lipsa cateva haine.Bineinteles ca eu am fost considerata vinovata si neatenta. Acum trebuie sa platesc 60 ron, eu vreau sa renunt dar i-am dat sefei copia dupa buletin, certificat de nastere, diploma de bac, cererea de angajare. Avand in vedere ca nu mi-a facut inca carnet de munca, ma poate obliga cumva sa platesc?

3 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Daca nu ai furat, ii zici la patroana ca vei merge la politie daca cumva nu iti inapoiaza actele in termen de 2 zile. Daca nu ti le inapoiaza, te duci frumos la politie, si le spui ceea ce ne-ai spus si noua. Bafta

| poesia a răspuns:

600 de ron imi cer scuze am gresit

| Rhoselynn a răspuns:

Eu cred ca una din ele a luat hainele stiind ca tu vei fi trasa responsabila.Eu zic sa vorbesti cu ele si le spui ca daca nu spune cine e vinovatul apelezi la politie....atata timp cat tu stii ca esti cinstita nu are ce sa ti se intampla.Cu ocazia asta ti se vor inapoia si actele.Dar intai vorbeste cu ele.