| slazzer a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor, am o problema la laptop cand pornesc calculatorul si trece de "chestia" unde poti apasa F2 pentru BIOS si F12 pentru boot, imi ramane ecranu pe negru si imi apare un J_ in stanga sus! Daca apas pe butoane scoate un sunet ciudat, un tiiiiiiiic insuportabil! Ce credeti sa s-a intamplat si cum as putea rezolva problema, daca este problema cu HDD se poate schimba? e ok? acum am in el 750gb, pot pune orice alt HDD mai mic mai mare... sau ar merge laptopul si cu un HDD Extern, va rog sa imi raspundeti multumesc

2 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Incearca sa bootezi dupa un cd cu windows sa vezi daca iti vede hdd-ul. Daca il vede inseamna ca e alta problema hardware. Preferabil sa il duci in service.

| slazzer explică:

Am incercat, tot asa sad