| IeremiaAlin68 a întrebat:

Buna,am o dilema,eu nu am mai trimis pana acum colete in tara la cineva si sunt curios atunci cand e sa trimit la cineva ceva si merg sa predau coletul la agentia de curierat, ce anume trebuie sa fac acolo? Adica stiu ca va trebui doar sa complectez pe o hartie ceva dar nu stiu ce, si nu stiu daca trebuie sa platesc ceva in cazul in care plata transportului e suportata de catre cumparator.

Răspuns Câştigător
| Insideb0i a răspuns:

Treaba sta asa. foloseste fan courier NU RECOMAND URGENT CARGUS. asa ca un advertisment. Trebuie doar sa stii adresa celui care vrei sa trimiti pachetul cu nr de telefon etc. si adresa ta si poti alege daca sa platesti tu transportul sau cel care primeste pachetul. ATENTIE! daca persoana refuza pachetul platesti tu transportul dus-intors... eu mi-am luat-o odata cu un prost de pe olx si am fost nevoit sa dau 40 lei dus-intors. asta este. iti sugerez sa ceri plata transportului in avans de la cumparator pe card. mai safe. succes in vanzari daca asta intentionezi sa faci. posta romana o recomand dar e mai lenta. iar daca folosesti olx alege direct din site cererea aia si completezi pe site datele iar cei de la fan vin direct la tine acasa si preiau pachetul fara sa te mai deplasezi la sediul lor. cauta pe olx acolo sectiunea,, curier,, are o dubita verde langa. sper ca te-am ajutat ( cu drag unu' de trimite colete de vreo 2 ani pe olx )

| IeremiaAlin68 explică (pentru Insideb0i):

Multumesc!

| Insideb0i a răspuns (pentru IeremiaAlin68):

Cu placere happy apropo sa ai grija cui trimiti ca in afara ariei de acoperire se plateste pe km suplimentar. daca refuza trebuie sa-i platesti si drumul de tara al taranului de ti-a refuzat. am patit laughing