| andrew_6932 a întrebat:

am o problema cu laptop`ul. Sa va explic despre ce este vorba, din senin nu se mai incarca bateria, iar laptop`ul functioneaza doar daca incarcatorul este pus in priza, iar daca laptop`ul nu este conectat la incarcator nu se aprinde... am citit pe net ca aceasta este o problema frecventa la Dell`uri...
Un sfat ceva? Ar trebuii sa schimb bateria?

2 răspunsuri:
| cami_5314 a răspuns:

Am laptop, al doilea, dar nici unul nu a fost dell. Eu cred ca problema e de la baterie. Incearca sa o scoti, sa o cureti putin si sa o pui la loc. Poate nu face contact de la o scama ceva.
Cu primul laptop aveam problema asta, dar era destul de vechi, si nu dintr-o data ci incet incet ma tinea bateria tot mai putin de la ore la minute si apoi la secunde.

| Ŵ๏๏Dy™ a răspuns:

Nu stiu ce sa zic poate este din cauza incarcatorului sa mai vedem ce zic si altii membrii